استفاده از ویدیو در مقاله

درج ویدیو در مقاله از جهات مختلفی مفید است اما شرایط درج خاصی دارد که در ادامه بیان می شود. مهمترین مزایای درج ویدیو در مقاله به شرح زیر است:

  1. افزایش ماندگاری: یکی از پارامترهایی که برای موتورهای جستجو مهم است، مدت زمانی است که مخاطب در یک سایت حاضر می ماند. اینگونه جستجوگر می فهمد که آن سایت و آن مقاله برای مخاطب مفید بوده است زیرا اگر مفید نبود سریعا سایت را ترک می کرد. استفاده از ویدیو باعث می شود که کاربر در زمان تماشای ویدیو از سایت خارج نشود.
  2. ذات محتوای ویدیویی: یک محتوای ویدیویی در زمانی اندک اطلاعات کاملی را به مخاطب ارائه می دهد و با ظهور شبکه های اجتماعی استفاده از محتوای ویدیویی رشد چشمگیری داشته است. بنابراین درج ویدیو برای مخاطبین جذاب و مفید است.
  3. مهمترین پارامترهای درج ویدیو در سایت به شرح زیر است:
  4. ابعاد مناسب ویدیو: اگر مخاطب سایت ما صرفا از موبایل استفاده می کند، کیفیت 480 نیز می تواند کافی باشد. ابعاد نمایش در سایز دسکتاپ نیز حداکثر 720 کافی است. تا جای ممکن باید سعی کرد که دیدن ویدیو برای مخاطب آسان باشد پس استفاده از ویدیوهای با حجم بالا مناسب نیست.
  5. بارگذاری ویدیو: ویدیو را هرگز نباید در صفحه ی مقاله به صورت مستقیم بارگذاری کرد بلکه می توان در شبکه های اشتراک ویدیو (مانند یوتوب یا آپارات) درج کرد و صرفا کد embed را در سایت درج نمود تا از شبکه اشتراک گذاری ویدیو فراخوانی شود. این کار باعث سبک شدن سایت ما و مقاله می شود.
  6. توضیحات ویدیو برای سئو: همانطور که در بخشهای دیگر نیز بیان شد موتورهای جستجوگر از طریق متن به بررسی محتوای سایتها می پردازند بنابراین لازم است هر ویدیو در سایت ما داری توضیحات باشد (در HTML به آن خصوصیت ALT گفته می شود). در توضیحات یک ویدیو باید عینا عنوان مقاله و عنوان سرفصل درج شده باشد تا موتور جستجو بفهمد که این ویدیو مرتبط با مقاله و سرفصل مذکور است. این کار باعث می شود که غنای مقاله از نظر موتور جستجو افزایش یابد. مثلا فرض کنید عنوان مقاله خواص شیر خوراکی و عنوان سرفصل نیز نحوه تهیه شیر باشد در این حالت توضیحات ویدیو می شود: خواص شیر خوراکی و نحوه تهیه شیر
  7. فرمت مناسب ویدیو: بهتر است تا جای ممکن از فرمت MP4 در سایت استفاده شود که حجم پایینتری نسبت به سایرین دارد.
  8. تعداد ویدیو در هر صفحه: تجربه نشان داده که درج یک ویدیو در مقاله کافی است اما چنانچه مقاله به جنبه های مختلفی از یک موضوع می پردازد می توان از چند ویدیو نیز استفاده نمود. اگر ویدیو بسیار طولانی است، بهتر است آنرا به بخشها و سرفصلهای مختلف تقسیم کنیم تا مشاهده آن برای کاربر آسان باشد.
  9. محدودیت های ویدیو: در حال حاضر موتورهای جستجو و هو مصنوعی به آنالیز ویدیو نمی پردازد و آنرا صرفا از طریق توضیحات شناسایی می کند. البته برخی پارامترها مانند محتوای جنسی، خشونت آمیز و... از نظر موتورهای جستجو مخفی نمی ماند و به آنها حساس هستند پس دقت کنید که محتوای مذکور در دسته بندی های تروریستی، خشونت آمیز، جنسی و... شناسایی نشود.
  10. ویید یوی یونیک: (چون این محتوا بر روی سایت من درج می شود ناچارم این بخش را طوری بنویسم که بزرگور متوجه نشود). اگر قسـ. .ـد دارید از ویید یویی استفـ. .ــاده کنید ک کـ. .ـپی رایـ. .ـت دارد کافیست با یک برنامه مثل پریـ. .ـمیر سرعت ویید. یو را 5 در سعد افزایش دهید. این تغییر با چشم انسان قابل تشخیص نیست اما موتـ. .ـرهای جسـ. .ـتجو آنرا به عنوان یک ویید یوی جدید می شناسند و مشکل حل می شود.

 کل مقالات و آموزشهای مرتبط با سئو: آموزش جامع SEO