ریپورتاژ آگهی و خریدن بک لینک

گاهی ممکن است یک شرکت به این نتیجه برسد که برای بالا آوردن برخی صفحات وبسایت خود در نتایج موتورهای جستجو، علاوه بر پیاده سازی تکنیک های سئوی محتوا (که جداگانه بیان شده است) لازم است میزان لینکهای ارجاع به آن صفحه را افزایش داده تا آن صفحه از نظر موتورهای جستجو مهم فرض شوند. در این زمان مراحل زیر را انجام می دهد:

  1. ابتدا جایگاه رقبا در آن عبارتی که می خواهیم به صدر نتایج جستجو بیاییم را بررسی می کنیم.
  2. تمام تکنیک های سئوی محتوا را در سایت خود انجام می دهیم.
  3. اگر باز هم به بالای نتایج جستجو نیامدیم، به دنبال سایت‌هایی می‌گردیم که موضوع مرتبط با سایت ما داشته باشند و دارای جایگاه بالاتری باشند. این کار از روشهای مختلفی قابل انجام است اما معمولا خبرگزاری ها و سایتهای سرگرمی که روزانه چندین هزار نفر ورودی دارند، گزینه های خوبی بوده هستند. مثلا اگر زمینه کاری ما خودرو است، مجله‌های خودرویی و یا خبرگزاری های حوزه خودرو و صنعت گزینه های ایده‌آل هستند.
  4. یک مقاله برای درج در سایت خبرگزاری می نویسیم که جنبه خبری داشته و به صورت مستقیم تبلیغاتی نباشد (به این نوع تبلیغ کردن ریپورتاژ آگهی گفته می شود که خبرگزاری ها پول می گیرند و در سایت خود درج می کنند و ظاهراً یک خبر است). مثلا اگر می خواهیم یک صفحه در سایت خودمان را درمورد لنت ترمز ارتقا دهیم ولی رقابت آنقدر سنگین است که فقط با استفاده از سئوی محتوا ممکن نیست، مقاله ای مطابق با اصول سئوی محتوا درمورد لنت ترمز تهیه می کنیم.
  5. عبارات کلیدی که باید به سایت ما لینک ارجاع داده شوند را مشخص می کنیم (مطابق سئوی محتوا). این کار باعث می شود که سایت ما در نتایج جستجوی آن عبارتها رشد کند.
  6. با خبرگزاری تماس گرفته و وجه را پرداخت کرده و متن مقاله، عنوان لینکها، تصاویر مقاله، و صفحاتی که باید از این مقاله لینک ارجاع دریافت کنند را اعلام می کنیم. (معمولا تا ۳ لینک در هر خبر را قبول می کنند).
  7. حدودا ۱۰ روز صبر می کنیم و اگر در این مدت به جایگاه مناسب در نتایج جستجو دست نیافتیم، تمام مراحل فوق را تکرار کرده و یک خبر جدید درج می کنیم. این کار را آنقدر تکرار می کنیم تا به جایگاه مناسب دست یابیم.

توجه: مراحل فوق درواقع نوعی خریدن بک لینک است. لازم به ذکر است که خبرگزاری ها متعهد هستند این لینک تا ابد در سایت آنها باقی بماند پس لازم است به صورت دایمی بررسی شود که لینکها را حذف نکرده باشند.

بر اساس نظریات: اینگورسن، دیون، شوبرت، لینکراس، آکرکار، اولسن، سائز-ترامبر، ابرسباخ، گلیزر

 کل مقالات و آموزشهای مرتبط با سئو: آموزش جامع SEO