نظریه جعبه شنی یا sandbox

از قدیم اینطور تصور می شد که هر نوع لینکی که به سایت ارجاع داده شود مفید است و گوگل نیز در این مورد اظهار نظر نمی کرد اما لینکهای بی کیفیت عملا همیشه باعث امتیاز منفی برای سایتها می شده است. این مسئله پس از به زور رسانی الگوریتم پنگوئن که با هدف شناسایی هرزنامه‌ها توسعه داده شده است به اوج خود رسید. بنابراین هرگز از روشهای زیر استفاده نکنید:

  1. از لینک‌زار یا مزرعه لینک پرهیز کنید (در بخش انواع بک لینک بیان شده است)
  2. در قسمت نظرات سایر سایتها لینک سایت خودتان را درج نکنید. این کار امتیاز منفی دارد.
  3. از شبکه‌های وبلاگ مانند بلاگفا، بیان، و... که مجموعه زیادی از وبلاگ ها با موضوعات متفاوت هستند به سایت خود ارجاع ندهید.
  4. از سایتهای ضعیف به سایت خودتان لینک ارجاع ندهید. برای شناسایی سایتهای ضعیف که به سایت شما لینک ارجاع داده اند می توانید از سایت moz.com کمک بگیرید. این سایت یک لیست به شما ارائه می دهد که کدام سایتها به سایت شما لینک ارجاع داده اند. 
  5. از سال ۲۰۱۲ گوگل ابزاری را تحت عنوان Disavow معرفی کرد که در search console قرار دارد. ابزار Disavow به این منظور طراحی شده که شما از طریق آن به گوگل بگویید که کدام لینک‌های ورودی مورد تایید شما نیست. لیستی که از moz.com گرفته اید را غربال کرده و تمام سایت‌هایی که رنک کمتر از خودتان دارند را به گوگل معرفی کنید تا آنها را اسپم کند.

بر اساس نظریات: فیشکین، اسمارتی، مولر، بسویک، ترانس، فیواش

 کل مقالات و آموزشهای مرتبط با سئو: آموزش جامع SEO