سایر پارامترهای مهم در سئوی تکنیکال

  1. لینکهای شکسته: ممکن است شما در گذشته لینکی را از صفحه ای به صفحه ای دیگر ایجاد کرده باشید و بعدا آن صفحه را پاک کرده باشید. حالا لازم است این لینکها را پیدا کرده و پاک کنید زیرا ربات های گوگل وقتی به این لینکها برسند ایندکس کردن را متوقف کرده و امتیاز منفی محسوب می کنند.
  2. صفحه 404: وجود صفحه 404 که در هنگام عدم وجود صفحات نمایش داده می شود امتیاز مثبت است.
  3. گواهی SSLگواهی SSL برای امنیت رمزنگاری اطلاعات در وب استفاده می شود. سایتهایی که این گواهی را داشته باشند با https(secure) نمایش داده می شوند و سایتهایی که این گواهی را ندارند با http نمایش داده می شوند. گواهی SSL دارای سطوح امنیتی مختلفی است که با توجه به سطح رمزنگاری اطلاعات، دارای هزینه سالانه متفاوت هستند و در انتهای سال منقضی می شوند. اگر سایت شما نیاز به سطح امنیتی خارق العاده ای دارد (در حد وزارتخانه ها) از SSL پولی استفاده کنید در غیر اینصورت با ارائه دهنده ی هاست خود تماس گرفته و درخواست کنید که یک SSL رایگان برای شما فعال کند.
  4. اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی: وجود کلیدهایی که به کاربر کمک می کند تا محتوای آن صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد (فیسبوک، توییتر، لینکدین، پینترست، تامبلر، و...) تاثیر مثبت بر سئو دارد.
  5. فعال سازی بخش نظرات کاربران: هر کاربری که متنی را در بخش نظرات می نویسد، درواقع کمک می کند که محتوای متنی آن صفحه افزایش یابد که تاثیر مستقیم در سئو دارد.
  6. رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX : این تعاریف و اصول آنها در گفتارهای مرتبط با طراحی پلتفرم زیرشاخه مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال بیان شده است. به دلیل آنکه اپراتور سایت در آینده نمی تواند رابط کاربری و تجربه کاربری را تغییر دهد، لازم است که این بخش نیز در مرحله سئوی تکنیکال توجه شود. همچنین از سال 2017 و رشد الگوریتم های گوگل، رابط کاربری و تجربه کاربری (خصوصا در موبایل) به عنوان پارامتر SEO فرض می شود.
  7. تگ ابزارهای آنالیز: وجود کد متای یک یا چند ابزار آنالیز (مانند آنالیتیکس) در صفحه بعنوان امتیاز در سئوی تکنیکال نیز فرض می شود. اگر این کد را ندارید، با یک جیمیل در Google Analytics ثبت نام کرده و کد مورد نظر را دریافت نمایید. سپس این کد را در کد قالب سایت خود بارگزاری نمایید.
  8. نوشتن ALT برای تصاویرهمانطور که نوشتن توضیحات برای تصاویر در بخشهای دیگر لازم است، شما نیز باید برای عناصر تصویری موجود در رابط کاربری (مانند لوگو، تصاویر مگامنو، تصاویر موجود در فوتر و...) توضیحات متنی مناسب نوشته باشید.

 کل مقالات و آموزشهای مرتبط با سئو: آموزش جامع SEO